Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář k 1.ročníku

27. 3. 2011

Tak přátelé, jak se vám líbila Pekkomila ?
Počasí ideální, terén příjemně běhatelný pro mladé i starší, co víc si přát. Doufám, že i vy všichni jste tuto neděli zařadili mezi ty příjemné zážitky.

Pokusím se o malý shrnující komentář k průběhu závodu :

Dospělí :
Před závodem jsem si v článku Favorité očima pořadatele tipnul pořadí a hle - nebýt poplesové indispozice Matějáků, asi by to klaplo do puntíku.
Takhle se mohl Píchal na 1.úseku přetrhnout, ale jeho parťáci bohužel nedorazili. Na 1.úseku se zmáčknul Patrik a jako věrný Píchalův nohsled rozběhl výborně SCMkovou štafetu číslo 2. Je fakt, že tito 2 hoši měli nejkratší farsty a až na 1 kontrolu shodnou trať. 
Pak už to šlo ráz na ráz, třetí flek si zkušeně hlídal rozbíhač Turunu, Jičína, Beermentalu, ale momentálně spíše daňový poradce  a zasloužilý otec Švihák, za ním v těsných odstupech předávali Kocourkové, Šimoni a další.
Na 2.úseku za to vzala podle očekávání Bóďa. Vybíhala sice až z 8.místa, ale že to bere opravdu vážně, ukázala už při odběru mapy (vzala si mapu 3.úseku), naštěstí ji můj megafonem posílený hlas dostihl a tak se Ferda Team zachránil před hrozící pohromou. Bóďa ještě předvedla dvojitý odpíchnutý Rittberger a vyrazila Ferďákům pro rozhodující náskok.
Výborně se stále drželo SCMko zásluhou Kačky, za Šimony skvěle zaběhla Lucije, poněkud ztratila Kočička Šárka  ve službách Kocourků. 
Třetí úsek se stal jasnou záležitostí Koláčka, který jen navýšil náskok Ferda Teamu na konečných více než 7 minut. Za ním se však dějí věci - Kocourek Kořen cítí před sebou jistou kořist a nezadržitelně směřuje pro 2.místo. Míjí Šimony (chybující Šimon) i SCMko (stárnoucí Fíla) a o 2.místu je rozhodnuto.
Na veřejné kontrole bojují o bronz Šimoni a SCMko. Šimon má nakonec přeci jen o něco lepší pytlík než Fíla a tajenka je vyřešena. Na 5.místě dobíhá už jen podle názvu prestižní štafeta Turnov je nejlepší (Mat - Niki - BigPéťa).
 

Žáci
Přiznávám se, že jsem porušil jedno základní stavitelské dogma a z důvodu zjednodušení své práce jsem sjednotil tratě žáků a starších veteránů. Ale co - je to jen trénink, kdyžtak žáčky nějak najdeme. Kupodivu to bylo úplně v pohodě.
Celý závod žáků provázel souboj tělo na tělo o 1.místo. Kuba s Barčou na 1.úseku zabíhají bok po boku  skvělé časy a mapově velmi těžkou trať zvládají ve stejném čase jako zkušený Přema.
Ani po 2.úseku není rozhodnuto, jen se mění pořadí - Boráky střídají na čele Jiskřičky. Celý třetí úsek spolu svádějí běžecký souboj Andrejka s Adamem, ankonec vítězí o pár vteřin Jiskřičky. 
  Méďové, jako černí koně závodu, tentokrát ztrácejí hned od začátku, Danovi to bohužel opravdu nevyšlo a Lůca s Víťou jen jistí 3.místo pro MédiBédi.


Dorost
  Z poněkud nepřehledné situace v této kategorii - několik záměrně vyrovnaně složených SCMkových štafet - nakonec přišlo jasné rozuzlení již před startem. Nemocnou K.Smutnou ve štafetě SCM JO 5 nahradil na 2.úseku pravidelný účastník dorosteneckých represrazů Víťa Zak. a o vítězi od začátku nebylo pochyb.


Veteráni starší
Jestli bylo před závodem v některé kategorii předem rozhodnuto, tak to byli veteráni starší. Jejich naprosto dokonalá technicko-taktická příprava na závod - masážní koutek, mentálně-psychologický poradce a kdovíco tam ve stanu ještě vyváděli, prostě mají můj obdiv. 
Opravdu škoda, že nedorazil z blízkého repre srazu Radovan se svým ansámblem, jak údajně  původně zamýšlel (nakonec na stejné mapě absolvovala repre v pátek NOB), To by se chlapci a děvčata přiučili, jak se připravit na vrchol sezóny. 


Veteráni mladší
Tome, fakt jsem vám fandil. Já vím, že přes svoje pracovní vytížení jsi nemohl přebít Milošovy zákulisní machinace ohledně sestavy štafet.
Ale kdybys tak neřval na dobíhajícího Jirku, tak to klaplo. 
Pro nezasvěcené :
Sestava štafet Čertíci a Zlatí hoši se několikrát měnila a vzájemně prolínala, až nakonec vykrystalizovalo nesmírně vyrovnané složení těchto 2 štafet. Boj to byl od 1.úseku.
Od map vyráží Miloš strhujícím tempem k mapovému startu, už na 1.kontrole ale dělá 2minutovou chybu a Valaška jde do čela, svůj náskok drží až na předávku.
Druhý úsek by měl teoreticky rozhodnout - Žbodka vs. Radka, ty dvě už spolu běhají hodně dlouho. Žbodka postupně stahuje zhruba v půlce trati Radku dobíhá. Na 9.kontrole se láme chleba, tam Žbodka svým strojovým tempem Radce utíká a na předávce se situace otáčí - 2 minuty pro Čertíky.
Situace se zdá být jasná - běžecký terén nahrává Čertíkům (P.Dikoš), výborný mapař ve službách Zlatých hochů Jirka Sucharda se ale nevzdává, náskok je již na 4.kontrole zlikvdován a Jirka jde do čela. Pak se to několikrát mění, na diváckém průběhu mají Čertíci zhruba půlminutový náskok. Opět se zdá být rozhodnuto.
Na sběrce má sice Čert jasný náskok, ale v hustníku nevidí fáborky a odbíhá o 90 stupňů jinam. Jirka vědom si své ztracené pozice kluše odevzdaně do cíle, pak ale zaslechne Valaškovo vzrušené povzbuzování a přidává do kroku - že by???
To však slyší i Čert, hledající cíl a začíná pravé antické drama s vyvrcholením na cílové čáře. 
Krásný závod...se šťastnějším koncem pro Čertíky.