Pokyny
Pekkomila 6.ročník – pokyny
Závod 3-členných smíšených štafet (minimálně 1 úsek žena – dívka), bez omezení klubové příslušnosti
Datum : 13.3.2016
Parkoviště, shromaždiště :
Parkoviště - na zpevněné ploše u vedlejší komunikace mezi obcemi Stráž pod Ralskem – Hamr na Jezeře (u průmyslové zóny Stráž p.Ralskem)
50.6969533N, 14.8349661E
Shromaždiště – vzdáleno cca 100 metrů
Pro příjezd a cestu na shromaždiště využijte odkaz mapy-plánky !!!
Kategorie :
Dospělí : bez omezení věku
Žáci : do 14 let
Dorost : do 18 let
Veteráni ml. : všichni nad 35 let (součet věku do 150 včetně)
Veteráni st. : všichni nad 35 let (součet věku nad 150)
Parametry tratí :
viz. rubriku Parametry tratí
Rozdělovací metoda : Farsta
Prezentace :
do 9:45 na shromaždišti
Startovné : splatno při prezentaci
Dospělí 90,-/štafeta
Ostatní 60-/štafeta
Mapa :
Uranový důl 1:7500, E=5m, stav 07/2015 (nové paseky zakresleny), mapovali Jarda Lamač a Aleš Hejna, klasický mapový klíč, A4
vodovzdorně upravená
Popisy :
na mapách ve formě piktogramů
Systém ražení :
Sportident
Start :
Žáci : 10:10
Dorost : 10:15
Veteráni starší : 10:20
Veteráni mladší : 10:25
Dospělí : 10:30
Organizace startu, předávek a cíle: (viz.plánek cíle v rubrice mapy-plánky)
1.Start – probíhá ve vlnách dle časového harmonogramu.
První úseky mají před startem mapu u nohou, po startu běží na mapový start a pokračují v závodě.
Druhé a třetí úseky mají mapy zavěšené ve výdejně s označením názvu štafety a čísla úseku.
Mapy budou řazeny dle kategorií a dále abecedně dle názvu (plánek řazení bude k dispozici na shromaždišti), dbejte na odebrání správné mapy
2.Veřejné kontroly - z prostoru cíle (předávky) je viditelná veřejná kontrola
(pozor, veřejná kontrola je zároveň i sběrka)
3.Předávka – v doběhovém koridoru před předávkou závodníci odhazují mapu na vyznačeném místě a následně předávají dotykem dalšímu úseku
4.Cíl – pořadí v cíli 3.úseku je dáno průběhem přes cílovou čáru, cílová jednotka se razí až za cílovou čarou.
V 10:00 proběhne ukázka předávky
Časový limit : 210 minut
Hanba start : cca 12:30
Vyhlášení vítězů :
po doběhu (drobné ceny pro vítězné štafety)
Petr Pekka Karvánek
Petr PePa Pavlovec