Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář ke 3.ročníku

18. 3. 2013

Třetí ročník Pekkomily navštívil lesní prostor u obce Veselí. Mapa, která pro tento závod vznikla byla oprášením staré mapy z Bohemie 1991.
Samotný závod proběhl za chladného počasí, ale po celý průběh svítilo sluníčko, takže zima ani moc nevadila.

V kategorii žáků startovaly letos 4 štafety (z nich 1 mimo soutěž), Nejdříve byla v cíla štafeta Bez holek (ale mimo soutěž), tak se nakonec z vítězství radovali Deloni s Luckou před Emou a jejími chlapci.

V kategorii dorostu se sešly na startu 4 štafety. Na 1.úseku exceloval Filip Wolf ze štafety Rychlochůzí vpřed, který předával Lůce Novákové se značným náskokem. Naopak výrazně ztrácela štafeta TéŽéVé (Vojta Melichar). Ta však vytáhla na 2.úseku eso z rukávu v podobě Aničky Štičkové a ta doběhla a nakonec i předběhla Alenu Linkovou ze štafety Tak určitě i Lůcu Novákovou (Rychlochůzí vpřed). Na 3.úsek tedy vybíhal jako první Vítek Koštejn z TéŽéVé., za ním Adam Birnbaum (Rychlochůzí vpřed) a Standa Nejman (Tak určitě).
Vítek své vedení s přehledem udržel a hlavní favorité zvítězili.
Moc se nečekalo od čistě holčičí štafety Krasořitek, zvlášť když na 1.úseku běžící Kája Staňová hledala kontrolu č.39 ve zcela jiném lese přes 40 minut.

Největší boj o medailové posty  svedly štafety v kategorii mladších veteránů. Předávka prvních 5 štafet mezi 1. a 2.úsekem se vešla do 2 minut. Na čele byli Klokani s Italem (Marek Vobr), následováni Nehasiláky (D.Nehasil) a Čertíky (P.Dikoš). Pro Marka to byla premiéra mezi veterány a zvládl ji s lehkým úsměvem na rtech. Jasno nebylo ani po 2.úseku, kde sice vypadl z boje o medaile Šicí stroj (I.Janoušková), ale zbývající 4 štafety předávaly v rozmezí 30 sekund v pořadí Nehasiláci (Z.Nehasilová), Děčínští vlčáci (B.Patzeltová), Čertíci (A.Rejholcová) a Klokani s Italem (K.Svobodová).
Na posledním úseku se oddělily "Děčínské" štafety Nehasiláků (V.Nehasil) a Děčínských vlčáků (M.Horák), které si to rozdaly ve strhujícím finiši. O 1 sekundu nakonec zvítězili Nehasiláci. V boji o 3.místo nakonec Honza Svoboda (Klokani s Italem) udržel za svými zády Miloše Průchu (Čertíci) a porazil ho o 3 sekundy.

Ve starších veteránech byla největším favoritem štafeta Plazilové, která ve složení Přemek Škoda - Mery Podrábská - Olda Přinda, nenechala od začátku nikoho na pochybách, kdo si přijel pro další (již třetí) vítězství na Pekkomile. Tak tedy Vítej zlatý Hattricku !!!
 O druhé a třetí místo svedly boj štafety COP a Kačeři, nakonec byli v cíli lepší Copánci, ale Kačeři podali určitě výkon na 120% svých možností, zvlášť výkon Zdeny Jedličkové na druhém úseku byl vynikající.

V hlavní kategorii dospělých se od začátku drželi na čele největší favorité, tedy štafety Ferda Team a Achtung der Bulldozer. Na předávku přiběhli v těsném kontaktu Vítek Zakouřil (Achtung) a Tomáš Kolařík (Ferda Team), za nimi se v těsném odstupu držel Tomáš Kobr ze štafety Kobra 11, která měla tektéž patřit k hlavním adeptům na vítězství. V ní však nemocnou Mišku Omovou nahradila Ája Korberová a ambice této štafety tak poněkud poklesly. Výborné zaběhl 1.úsek i Martin Luštický (Nevyzpytatelní) a právě tato štafeta měla na dalších úsecích dva velmi silné koně (L.Krafková a P.Hradec). Na druhé předávce drží stále vedení Achtung der Bulldozer zásluhou Nikoly Kochové, za ní v těsném cca 1,5minutovém odstupu předávají Nevyzpytatelní a Ferda Team, tedy sestry Krafkovy. Na třetím úseku zabíhá Pavel Hradec (Nevyzpytatelní) sice nejrychlejší čas (6,3km za 32:40), ale na Dana Wolfa v barvách Bulldozerů to nestačí. Pořadí v cíli je tedy 1.Achtung der Bulldozer 2.Nevyzpytatelní 3.Ferda Team. Na 4.místě končí obhájci loňského vítězství Kočička a Kocourkové, kde nemocnou Šárku Folbrechtovou nahradila (a velmi dobrým výkonem) Olča Koutná.

Doufám, že se závody všem líbily, alespoň ohlasy v cíli byly velmi pozitivní, takže za rok zase na 4.ročníku Pekkomily.