Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentář ke 4.ročníku

17. 3. 2014

Krásný, čistý a rychlý les, 41 štafet na startu, rodinná pohoda, co víc si přát. Nakonec i počasí se ukázalo nebýt až tak strašné, jak avizovali meteorologové.

Opět byly připraveny tratě pro 5 kategorií.

V té žákovské stálo na startu 5 štafet a na vítězné vlně od začátku běželi Barevný a v sestavě Markéta Pavlíková, Kačka Dolejší a David Šmol nikomu nedali žádnou šanci. Štafeta Kujeva Honipa, která mohla promluvit do pořadí na 1.místě byla na 1.úseku disk, a tak si druhé místo odnesli Spermium Ratitae II, a za nimi si pro 3.místo doběhli DDM LTM.

V dorostu se čekal vyrovnaný souboj mezi štafetami 142km, Bratry Perézy a Honzákovým harémem. Z 1.úseku doběhl s malým náskokem na čele Matěj Burda (142km) a Lenka Kovářová spolu s Alenkou Linkovou toto vedení udržely až do cíle. Bratři Perézové nabrali ztrátu na 1.úseku, pak tvrdě dotahovali, nakonec doběhli druzí těsně před Honzákovým harémem.

Mladší veteráni jsou na Pekkomile tradičně velmi prestižní a většinou vyrovnanou kategorií. Nejinak tomu bylo i letos. Štafeta s ambiciózním názvem Ti, co zvítězí byla horkým favoritem, a to nejen podle názvu. Na prvním úseku skvěle zaběhl Igor Gálus (DC vlčáci) a předával jako první v patách s Márou Vobrem, který ve štafetě Pohoďáci vystřídal zraněného Vláďu Nehasila. Za nimi doběhl Honza Potštejnský (Ti, co zvítězí) a vše zkušeně stínoval Valaška (Forever Young). Po druhém úseku se vše přesypalo právě ve prospěch Forever Young (Káťa Svobodová), za ní Mery Podrábská (Ti, co zvítězí) a pak dvě "Děčínské štafety" (Vlčáci a Pohoďáci). Souboj Honzy Svobody a Jardy Krejčího se rozhodl na 9.kontrole, kde se Jarda trochu zasekl (asi na 3 minuty) a Honza si zkušeným a bezchybným výkonem pohlídal vítězství pro Forever Young. Druzí doběhli Pohoďáci a třetí Vlčáci. Ti, co zvítězí nakonec skončili až na 4.místě.

Ve starších veteránech byl favorit daný jasně předem, sehraná štafeta Čertíci se přestěhovala o kategorii výše a šla od začátku tvrdě za triumfem. Otázkou bylo jen o kolik. Nakonec to bylo o 15 minut před Turnovským COPEM a Jurodivými z K.Šenova, které vytáhl ze spodních pater k medaili Petr Eichler na 3.úseku.

V kategorii dospělých se letos sešla výborná konkurence obohacená o reprezentanty Páju Kubáta, Miloše Nykodýma a Mišku Omovou, právě dva poslední jmenovaní patřili spolu s Kubou Omou ve štafetě Nounejms k největším favoritům.
První úsek přinesl strhující tempo v podání Koláče (Ferda Team) a Miloše (Nounejms), za nimi běžel výborně fyzicky připravený Martin Luštický (Jedna Pajda). Koláč má na jaře neskutečnou formu a sám Miloš po doběhu říkal, že by ho snad ani nestíhal, kdyby Koláč nemusel kvůli nefunkčnímu čipu razit do mapy.
Vše se v podstatě rozhodlo na druhém úseku. Miška Omová dala od začátku najevo, kdo je lesapaní a nekompromisně utekla sestrám Krafkovým. Do boje o medaile se ještě zapojila po skvělém výkonu juniorské reprezentantky Aničky Štičkové štafeta Anička a její kanci.
Na třetím úseku Kuba Oma dovedl štafetu Nounejms do cíle na 1.místě, za ním dofinišoval Pavel Hradec (Jedna Pajda) a Kořen (Ferda Team).
Nejrychlejší čas zaběhl na trati 6,7km Pája Kubát  - Jódlující veverky (28:46), tedy těsně nad 4min/km.